دادگاه عالی ویسکانسین : درخواست جبران خسارت ناشی از شیوع کووید 19 به استناد بیمه دارایی مسموع نیست

دادگاه عالی ویسکانسین روز چهارشنبه 11 خرداد، حکم داد که یک شرکت تولید قهوه مستقر در میلواکی نمی‌تواند برای ضررهای سلب درآمدی ناشی از کووید-19 ادعای بیمه دارایی کند.

این پرونده ناشی از اختلاف بین Colectivo Coffee Roasters و بیمه کننده اموال آنها، Society Insurance طرح شده است. طبق این بیمه نامه، Society باید برای « زیان یا خسارت فیزیکی مستقیم » که به دارایی Colectivo و سایر خسارات ناشی از خسارت وارد می شود، پرداخت کند. محدودیت های همه گیر کووید-۱۹ باعث شد که Colectivo درآمد ناشی از کسب و کار خود را از دست بدهد، بنابراین Colectivo برای بازیابی درآمد از دست رفته خود به Society درخواست پرداخت داد. با این حال، Society ادعای بیمه Colectivo را رد کرد و استدلال کرد که Colectivo متحمل “زیان فیزیکی مستقیم” نشده است، بلکه محدودیت هایی را در استفاده از دارایی خود تجربه کرده است. سپس Colectivo یک شکایت دسته جمعی علیه Society به دلیل خسارت ناشی از نقض تعهد قراردادی تنظیم کرد.

قاضی ربکا فرانک دالت، حکم دادگاه را نوشت که بیان می‌کند که مشاغل، حقی بر پوشش بیمه اموال خود توسط Society Insurance برای خسارات ناشی از همه‌گیری COVID-19 و محدودیت‌های اعمال شده توسط دولت ایالات متحده در مورد خوردن و نوشیدن حضوری در محل را ندارند. دادگاه همچنین حکم داد که محدودیت های خوردن و نوشیدن حضوری به منزله زیان فیزیکی مستقیم اموال یا آسیب به اموال تحت شمول خدمات موضوع بیمه نامه نیست. علاوه بر این، دادگاه دریافت که وجود کووید-۱۹ در بارها یا رستوران‌ها که باعث تعلیق فعالیت‌های شرکت می‌شود، تحت پوشش «مقررات آلاینده ها» نیست تا داخل در مفاد بیمه نامه گردد.